Lüleburgaz Geri Dönüşüm Firmaları

Lüleburgaz’da sürekli artmakta olan fabrikalar, nüfus ve hizmet kolları buna bağlı Lüleburgaz geri dönüşüm firmaları ihtiyacı da artmakta ve her geçen gün yeni Lüleburgaz geri dönüşüm firması da eklenmektedir.

Gelişmekte olan şehir Lüleburgaz, fabrika sayısında her geçen gün artışa neden olmaktadır. Lüleburgaz’da fabrika sayısındaki artışta nüfusun artmasına neden olmaktadır. Böylece hizmet sektörü gelişerek her geçen gün yeni memurlar Lüleburgaz da ikamet etmek için gelmektedir.

İş gücünün artış göstermesi buna bağlı olarak geri dönüşüm firmalarına olan ihtiyacı beraberinde getirmektedir. Özellikle fabrika atıklarını toplayan Lüleburgaz geri dönüşüm firmaları halkında epey işine yaramaktadır. Lüleburgaz halkının neredeyse çoğu atıklarını biriktirerek, Lüleburgaz geri dönüşüm firmalarına satmaktadır. Ek gelir elde etmek için yalnızca kendi atıklarını toplayanların yanı sıra bu işi meslek olarak edinmiş ailelerde bulunmaktadır. Bunlar daha çok çöp konteynerlarından atık toplayarak geçimini sağlamaktadır. Lüleburgaz’da çöp konteynerlarından plastik atık, kağıt atık ve naylon atık çıkmaktadır. Az da olsa demir ve maden atıklarda çıkmaktadır.

Lüleburgaz’da belediyenin anlaşmalı olduğu firma geri dönüşüm konteynerlarını toplarken çöp konteynerları ise sahipsiz kalmaktadır. Bu nedenle çek çek arabalarıyla toplama yapan kişiler genellikle Lüleburgaz sokaklarında atık toplamaktadır. Bu kişileri sıklıkla görmek mümkündür. Belediye atık getirme merkezinin yoğunluğu sebebiyle bu kişiler atıklarını diğer Lüleburgaz geri dönüşüm fabrikalarına satmaktadır.

Lüleburgaz Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu 4 adet geri dönüşüm fabrikası bulunmaktadır. Belediye bu fabrikaların dışında belediye sınırları içerisinde sokakta toplamaya izin vermemektedir. El arabalarıyla toplayan halka ise müsaade etmektedir. Geri dönüşüm firmaları ise fabrikalardan ve halktan gelen atıklarla geçimlerini sağlamaktadır. Lüleburgaz geri dönüşüm firmaları saymakla bitmez. Fakat sizinle en büyük Lüleburgaz geri dönüşüm firmalarını adlarını paylaşacağız.

Geri dönüşüm firmalarından en büyükleri her zaman atıkları pahalıya almaktadır. Bazı durumlarda ucuz fiyat verebilmektedir. Sebebi ise götüreceğiniz hurdaların yaş ve kötü olmasıdır. Anlaşma yapıp sürekli güzel mal götürebilirseniz atık firmaları yüksek fiyat vererek atıklarınızı alabilmektedir. Ufak bir deponuz varsa atıklarınızı biriktirerek Lüleburgaz geri dönüşüm firmaları aracılığıyla para kazanabilirsiniz. Atıklarınız ne kadar çok birikirse daha pahalıya satabilirsiniz. Atıklarınızı biriktirmenizi öneririz.

Lüleburgaz’da atıklar daha çok evsel atıklarla birlikte çöplere atılmaktadır. Belediyeye ait geri dönüşüm kutuları her yerde olmadığı için halk evsel atıklarla birlikte atmaktadır. Bu da doğaya çok fazla zarar vermektedir. Geri dönüştürülebilir atıkların evsel atık kutularına atılması, evsel atıklarla birlikte yanması demektir. Bu da doğaya sera gazının daha fazla yayılması anlamına gelmektedir.

Atıkların yakılması pek önerilmez. Geri dönüştürülebilir atıkların bilinçli bir toplumla geri dönüşüm fabrikalarına kazandırılması gerekmektedir. Bu nedenle halkı bilinçlendirmeli ve halkın geri dönüştürülebilir atıkları atması için her sokağa atık kutuları bırakılması gerekmektedir.

Lüleburgaz belediyesi bu konuda bilinçlidir. Çarşıda gezdiğiniz vakit atık kutuları görebilmektesiniz. Plastik atık kutusu, cam atık kutusu, naylon atık kutusu, kağıt atık kutusu ve kumaş atık kutusu görebilmektesiniz. Lüleburgaz belediyesi bu konuda halka anlaşmalı olduğu geri dönüşüm firmaları aracılığıyla hizmet vermektedir.

Lüleburgaz’da yer alan geri dönüşüm firmaları hiç boş durmadan çevreye ve doğaya katkı sunmaktadır. Her gün binlerce ton atığı geri dönüşüm fabrikalarına geri dönüştürülmesi için presleyip göndermektedir. Lüleburgaz geri dönüşüm firmalarından bazılarını sizler için tanıtmak isteriz. Lüleburgaz geri dönüşüm fabrikalarının özverili biçimde çalışmasına dikkat çekmek amaçlı hazırlamış olduğumuz bu makalede firmaları aşağıda sıraladık. Makalemizi beğendiyseniz yorum yapmanızı rıca ederiz.

Lüleburgaz Geri Dönüşüm Firmaları;

Çevsan Geri Kazanım

Durmaz Geri Dönüşüm

Bu firmalardan her birini arayarak atıklarınız için en iyi fiyatı alabilirsiniz. Atıklarınızı biriktirmenizi öyle fiyat almanızı öneririz. Lüleburgaz geri dönüşüm firmaları diğer ilçelerden daha iyi fiyat vermektedir. Özellikle kağıt fiyatları çok değişkenlik göstermektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*