İkinci El Hurda Koltuk Takımları Geri Dönüştürülüyor Peki Nasıl?

Günümüzde pek çok insan eski koltuklarını yenisiyle değiştirmek istiyor. Böylece eski koltuklar hurdaya çıkıyor. Kimi eski koltuklarının hurda değerini merak ederken kimi ise çöp kenarına bırakarak birilerinin faydalanmasını istiyor.

Hurda koltuklar, koltuk takımları, sadece barjerler veya orta koltuklar tek tek ve toptan olarak alınarak ikinci elciler tarafından sıfıra yakın bir hale getirilerek tekrar satışa sunulabiliyor. Bunu biliyor muydunuz? Kimi bilmez fakat bilenler ise bunu değerlendirir. Nasıl mı değerlendiriyorlar?

İkinci el koltukları değerinde satın alan hurdacı veya ikinci elciler, spotçular aracılığıyla değerlendirebilirsiniz. Size en yakın spotçu firmasını Google’da aratarak bulabilir ve ilgili kişiyle görüşebilirsiniz. Spotçu ile önce pazarlık yapmanızı tavsiye ederim.

Hurda Koltuk Takımı Fiyatları Nedir?

Dört dörtlük hurda koltukların, ikinci el koltukların durumuna göre fiyatları değişiklik gösterebiliyor. Hatta bunların bez veya deri kaplama oluşlarına göre de fiyatlarında değişiklik olabiliyor. Mesela hiç yıpranmamış eski koltuk takımı şuanda 1.500 TL ile 3000 TL arasında satılmaktadır. Yıpranmış koltuklar ise kaplama yapılacağı için 500 TL ile 1500 TL arasında satılmaktadır. Sadece berjer fiyatları ise değişkenlik gösterebilmektedir. Mesela kaliteli bir ikinci el koltuk berjer 1000 liraya kadar satılabilmektedir.

İkinci el koltuk takımınız var ise size tavsiyem öncelikle ikinci el eşya sitelerinde satmayı denemenizdir. Bu siteler sahibindencom veya letgocom siteleri birer örnektir. Türkiye’de en çok ikinci el satışı yapılan ve hemen müşteri bulabileceğiniz site şüphesiz sahibindencom’dur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*