Hurda Naylon Fiyatları Ne Kadar?

Güncel hurda naylon fiyatları son günlerde artıştan nasibini alan hurda atıklar arasında yer alıyor. Hurda naylon fiyatları 3 TL gibi petrol fiyatlarındaki artış nedeniyle yükselişe geçti.

Hurda naylon alış satış ticaretiyle ilgilenenler son 5 yıl içinde hiç bu kadar yükselmediğinden bahsediyor. Hal böyleyken hurda naylon piyasasına talep arttı. Fiyatların yükselişe geçmesi ve talebinde artmasıyla geri dönüşümcülerde hurda naylonlar yok satılıyor.

Yüzlerce çeşidi olan hurda naylonların temel iki çeşidi bulunmaktadır. Temiz-Şeffaf hurda naylon ve kirli-renkli hurda naylondur. Temiz ve şeffaf hurda naylon fiyatları bu alanda en yüsek fiyatlara sahiptir. Şuanda kilogram fiyatı 2,5 liradan 3,5 liraya kadar alıcısını bulabilmektedir. Bu fiyatlara ise geçmiş yıllarda 1 liralardan geldi.

Hurda naylon sektöründeyseniz eğer stok tutmanızı tavsiye ederim. İlerleyen günlerde fiyatların daha da yukarılara çıkacağı tahmin edilmektedir. Şöyle bir analiz yaptığımız dünyayı etkisi altına alan koronavirüs mayıs-haziran aylarına kadar yok olmayacağa benziyor. Bu da ticari amaçlı ülkeler arasındaki sınırların kapalı olması anlamına geliyor. Hal böyle olunca naylon kırıcılar iç piyasadaki temiz ve kirli naylon piyasasına yönelerek iç piyasayı kurutacaktır.

Hurda naylon stoğu tutabilmek için büyük bir alana ihtiyaç var. Kapalı olması gerekmektedir yoksa naylonlarınızın kalitesi bozulabilir. Bu yüzden fiyatların yükselmesini beklemek üzere geniş ve güzel bir yapı kiralayarak naylonlarınızı stoklamanızı öneririm. Önümüzdeki aylarda naylon fiyatları 5 liradan işlem göreceğe benziyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*