Hurda Kauçuk Fiyatları

Kauçuk hurdası her firma almadığı gibi fiyatları da çok düşüktür. Hurda kauçuk fiyatları genelde karışık plastik fiyatından satılmaktadır. Hurda kauçuk alan firmalar ise genellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde yer almaktadır.

Kauçuk 2 şekilde doğada bulunmaktadır. İlki ağaçlardan elde edilen kauçuk buna doğal kauçuk denilmektedir. İkincisi ise hepimizin bildiği gibi petrolden üretilen kauçuktur. Bu sebeple hurda kauçuklar piyasada satılabilmektedir. Kauçuk hurdasını alan firmalar ise genellikle lastik üreden firmalardır.

Kauçuk kullanım alanları?

Kauçuklar bildiğimiz üzere araç lastiklerinde kullanıldığı gibi otomotiv sanayisinde de sıkça kullanılmaktadır. Örneğin motor hortumları ve ufak lastik parçaları şeklinde kullanılmaktadır.

Hurda kauçuk fiyatları İstanbul’da 1 TL ile 1,50 TL arasında geri dönüşüm firmalarına satışı gerçekleşmektedir. Hurda kauçukların ithalatı yasaklandığı için fiyatları ülkemizde yükselişe geçmiştir. Kauçuk geri dönüşüm işi yapan firmalar hammadde bulma sorunu yaşadığı için fiyatlarda yükselme olmuştur. Bundan birkaç sene önce hurda kauçuk fiyatları oldukça düşüktü. Bu sebeple kimse toplamaz, çöp olarak nitelendirilirdi.

Hurda kauçuk alan firmalar genellikle toptan fiyat vermektedir. Elinizde kauçuk varsa en az 1 ton yapmaya çalışın sonradan pazarlayın aksi taktirde çok düşük fiyattan ticaret gerçekleştirirsiniz.

Kauçuk alan firmalar elinde çok fazla olan hurdacılardan toplamaktadır. Bir depo gibi alanınız varsa toplamanızı tavsiye ederiz. Kauçuk fiyatları ülkemizde gittikçe yükselmektedir.

En yüksek fiyattan alan firmalar genellikle İstanbul’da olduğu için hurda kauçuk fiyatları diğer bazı büyükşehirlerde çok düşük fiyata alınmaktadır. Hatta bir çok fabrika bedelsiz olarak vermeyi tercih etmektedir.

Hurda kauçuk kullanım alanları daha çok araç lastikleri üreten firmalarda kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra boru fabrikaları da kauçuk kullanmaktadır. Hurdalarınızı toptan pazarlamak için şehrinizdeki en yakın geri dönüşüm fabrikasından fiyat almanızı tavsiye ederiz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*