Aliağa Geri Dönüşüm Firmaları

İzmir Aliağa’da sürekli artmakta olan fabrikalar, nüfus ve hizmet kolları buna bağlı Aliağa geri dönüşüm firmaları ihtiyacı da artmakta ve her geçen gün yeni Aliağa’de geri dönüşüm firması da eklenmektedir.

Gelişmekte olan şehir Aliağa, fabrika sayısında her geçen gün artışa neden olmaktadır. Aliağa’da fabrika sayısındaki artışta nüfusun artmasına neden olmaktadır. Böylece hizmet sektörü gelişerek her geçen gün yeni memurlar Aliağa’da ikamet etmek için gelmektedir.

İş gücünün artış göstermesi buna bağlı olarak geri dönüşüm firmalarına olan ihtiyacı beraberinde getirmektedir. Özellikle fabrika atıklarını toplayan Aliağa geri dönüşüm firmaları halkında epey işine yaramaktadır. Aliağa halkının neredeyse çoğu atıklarını biriktirerek, Aliağa geri dönüşüm firmalarına satmaktadır. Ek gelir elde etmek için yalnızca kendi atıklarını toplayanların yanı sıra bu işi meslek olarak edinmiş ailelerde bulunmaktadır. Bunlar daha çok çöp konteynerlarından atık toplayarak geçimini sağlamaktadır. Aliağa‘da çöp konteynerlarından plastik atık, kağıt atık ve naylon atık çıkmaktadır. Az da olsa demir ve maden atıklarda çıkmaktadır.

Aliağa‘da belediyenin anlaşmalı olduğu firma geri dönüşüm konteynerlarını toplarken çöp konteynerları ise sahipsiz kalmaktadır. Bu nedenle çek çek arabalarıyla toplama yapan kişiler genellikle Aliağa sokaklarında atık toplamaktadır. Bu kişileri sıklıkla görmek mümkündür. Belediye atık getirme merkezinin yoğunluğu sebebiyle bu kişiler atıklarını diğer Aliağa geri dönüşüm fabrikalarına satmaktadır.

Aliağa Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu 4 adet geri dönüşüm fabrikası bulunmaktadır. Belediye bu fabrikaların dışında belediye sınırları içerisinde sokakta toplamaya izin vermemektedir. El arabalarıyla toplayan halka ise müsaade etmektedir. Geri dönüşüm firmaları ise fabrikalardan ve halktan gelen atıklarla geçimlerini sağlamaktadır. Aliağa geri dönüşüm firmaları saymakla bitmez. Fakat sizinle en büyük Aliağa geri dönüşüm firmalarını adlarını paylaşacağız.

Geri dönüşüm firmalarından en büyükleri her zaman atıkları pahalıya almaktadır. Bazı durumlarda ucuz fiyat verebilmektedir. Sebebi ise götüreceğiniz hurdaların yaş ve kötü olmasıdır. Anlaşma yapıp sürekli güzel mal götürebilirseniz atık firmaları yüksek fiyat vererek atıklarınızı alabilmektedir. Ufak bir deponuz varsa atıklarınızı biriktirerek Aliağa geri dönüşüm firmaları aracılığıyla para kazanabilirsiniz. Atıklarınız ne kadar çok birikirse daha pahalıya satabilirsiniz. Atıklarınızı biriktirmenizi öneririz.

Aliağa atıklar daha çok evsel atıklarla birlikte çöplere atılmaktadır. Belediyeye ait geri dönüşüm kutuları her yerde olmadığı için halk evsel atıklarla birlikte atmaktadır. Bu da doğaya çok fazla zarar vermektedir. Geri dönüştürülebilir atıkların evsel atık kutularına atılması, evsel atıklarla birlikte yanması demektir. Bu da doğaya sera gazının daha fazla yayılması anlamına gelmektedir.

Atıkların yakılması pek önerilmez. Geri dönüştürülebilir atıkların bilinçli bir toplumla geri dönüşüm fabrikalarına kazandırılması gerekmektedir. Bu nedenle halkı bilinçlendirmeli ve halkın geri dönüştürülebilir atıkları atması için her sokağa atık kutuları bırakılması gerekmektedir.

Aliağa belediyesi bu konuda bilinçlidir. Çarşıda gezdiğiniz vakit atık kutuları görebilmektesiniz. Plastik atık kutusu, cam atık kutusu, naylon atık kutusu, kağıt atık kutusu ve kumaş atık kutusu görebilmektesiniz. Aliağa belediyesi bu konuda halka anlaşmalı olduğu geri dönüşüm firmaları aracılığıyla hizmet vermektedir.

Aliağa‘da yer alan geri dönüşüm firmaları hiç boş durmadan çevreye ve doğaya katkı sunmaktadır. Her gün binlerce ton atığı geri dönüşüm fabrikalarına geri dönüştürülmesi için presleyip göndermektedir. Aliağa geri dönüşüm firmalarından bazılarını sizler için tanıtmak isteriz. Aliağa geri dönüşüm fabrikalarının özverili biçimde çalışmasına dikkat çekmek amaçlı hazırlamış olduğumuz bu makalede firmaları aşağıda sıraladık. Makalemizi beğendiyseniz yorum yapmanızı rıca ederiz.

Aliağa Geri Dönüşüm Firmaları;

Anzele Geri Dönüşüm

Bu firmalardan her birini arayarak atıklarınız için en iyi fiyatı alabilirsiniz. Atıklarınızı biriktirmenizi öyle fiyat almanızı öneririz. Aliağa geri dönüşüm firmaları diğer ilçelerden daha iyi fiyat vermektedir. Özellikle kağıt fiyatları çok değişkenlik göstermektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*